Autofólie a zákonem povolená míra propustnosti

 Bojíte se vysokých pokut za autofólie? Není důvod! Stačí zvolit ty správné fólie schválené ministerstvem dopravy a dodržovat zákonem určená pravidla. Fólie vám pak budou dobře sloužit po dlouhý čas a vy nemusíte mít žádné obavy z postihů policie nebo při technické prohlídce na STK. 


    A jaká ta pravidla jsou? V zásadě hlavní problém je prostup světla skel pro výhled řidiče, což jsou přední čelní sklo a přední boční okna. Čelní sklo nesmí být zatónované ani čirou fólií a přední boční skla mohou být zatónovaná na celkovou prostupnost světla 70% včetně skla. Takže pokud jsou okna zatónovaná již z výroby, jsou většinou ztmavená na maximální možnou prostupnost světla a tudíž na takto zabarvených oknech již nebude moci býti žádná fólie a to ani sedmdesátiprocentní, neboť by toto ztmavení ještě více zesílila.

    Takže všeobecně platí, že na zadním a zadních bočních oknech, případně i na sklech u zavazadlového prostoru mohou být schválené fólie s jakoukoliv prostupností světla. Podmínkou je, že každé takto upravené sklo musí být označeno schvalovacím štítkem. K takto upraveným sklům musíte od technika obdržet ještě certifikát (kartičku), kde bude uvedena úprava zasklení včetně celkové propustnosti a místa provedených úprav.

    Pokud budete mít okna vašeho auta zatónovaná podle pravidel, které udává silniční zákon, nemusíte se obávat problémů ani s policií, ani na technické kontrole a budete moci plně využívat výhody autofólií. Hlavní touto výhodou fólie je, že odráží sluneční paprsky a interiér vozu se tolik nepřehřívá, dále zadržuje 99% škodlivého UV záření, což má vliv i na životnost interiéru vašeho automobilu, není vidět dovnitř vozu a ponechané věci uvnitř auta nelákají kolemjdoucí vandaly a lupiče, a auto ještě k tomu vypadá exkluzivně. Fólie je výborná i z hlediska bezpečnosti, snižuje riziko poranění roztříštěným sklem při autonehodě, což je jedna z vlastností, pro kterou se fólie doporučují do každého automobilu, kde vozíte děti. Jak vidíte, výhody autofólií jsou poměrně značné a určitě stojí za to si je pořídit. Aby vám však dobře sloužily i pěkně vypadaly, doporučuji, nechat si je nainstalovat od zkušeného technika, samotná instalace není nikterak jednoduchá. Nezapomeňte, že skla u aut nejsou rovná a samozřejmě jsme zase na začátku u našeho problému schválení, které obdržíte jen od oprávněného montážního pracoviště. 
 
 

Všechny aktuality

Kontakt

Telefon/Fax

325 512 156

E-mail

grafika@studio-ales.cz

   

Copyright 2010 Studio Aleš - Aleš Urban

www & SEO - Jimsoft s.r.o. , webdesign - mojegrafickestudio.cz

tel./fax: 325 512 156

e-mail: ales@studio-ales.cz

Facebook